Comprima V 150, 180, 210 (XC) – variabilní komora

Comprima V 150 (XC) | V 180 (XC) | V 210 (XC)

  • Comprima V 150: Průměr balíků 1,00 – 1,50 m
  • Comprima V 180: Průměr balíků 1,00 – 1,80 m
  • Comprima V 210: Průměr balíků 1,00 – 2,05 m
  • Progresivní nárůst lisovací síly při rostoucím průměru balíku
  • Dva samostatně obíhající příčkové pásové dopravníky NovoGrip

Jedná-li se o variabilní lisy na válcové balíky s velkou kapacitou a komprimací, jsou lisy Comprima V 150, V 180 a V 210 absolutně správná volba. Lisy na válcové balíky přesvědčí nejen komprimací, kvalitou práce a sériovou výbavou, ale také mnoha inovacemi, jako např. napínáním obou příčkových pásových dopravníku kladkami na jednom společném rameni, neřízeným sběracím ústrojím EasyFlow a doplňkově volitelným řezacím ústrojím XCut se sklopným nosníkem nožů.

Mnohostranné možnosti využití a maximálního vytížení lisů na válcové balíky ještě zvyšují jejich hospodárnost. S novými variabilními lisy na válcové balíky Comprima V 150, V 180 a V 210 splníte všechny požadavky svých zákazníků. S jediným strojem je možné lisovat balíky o průměru do 1,50 m, 1,80 m nebo 2,05 m. Menší balíky jsou většinou žádané u travní senáže, větší u sena a slámy. Nastavování velikosti je plynulé. Podle druhu píce je možné snížit stupeň komprimace v jádru balíku, což je ideální pro vyvětrání balíků sena. Při lisování se balík otáčí proti směru hodin. Tím je zaručena vysoká výkonnost a kontinuální tok píce – samozřejmě i v počáteční fázi.

Comprima CV 150 XC od firmy KRONE je kombinovaný lis s variabilní lisovací komorou a baličkou. Lisovací modul pochází z konstrukční řady variabilních lisů na válcové balíky Comprima V 150 XC s řezacím ústrojím. I tento stroj je vybaven zařízením NovoGrip a tvaruje maximálně stlačené balíky. Průměr balíků lze plynule nastavit od 1,00 m do 1,50 m.

A takhle pracují variabilní stroje Comprima: Oba segmenty NovoGrip formují pevné balíky stabilních tvarů z posbírané píce od začátku vrstvu po vrstvě. Výborné dopravní vlastnosti příček zajišťují otáčení balíků ve všech fázích lisování. Lisovací tlak určují hydraulické válce ovládající přední napínací ramena se dvěma kladkami i zadní ramena. Po dosažení nastaveného průměru se balík ovine sítí. Potom se otevře záď. Balík opustí komoru.

Příčkový pásový dopravník NovoGrip spojuje dobré dopravní vlastnosti lisů s příčkovým řetězovým dopravníkem s klidným chodem řemenových lisů. U zařízení NovoGrip je píce tvarována a balena do tvrdých a tvarově stálých válcových balíků pomocí nekonečného obíhajícího příčkového dopravníku s pásy z pogumované tkaniny.

Žádný balík se nezastaví – vše do sebe zapadá: Příčky se zakusují do píce a pohánějí balík za všech okolností, i při zpracování suché slámy. KRONE NovoGrip pracuje i za nejtěžších podmínek. Držáky příček jsou sešroubovány s pouzdry. Ta slouží jako distanční prvky a umožňují pevné utažení a zajištění šroubů. Držáky příček jsou nižší než profil gumotextilního pásu, a tím chráněné proti opotřebení.

S řezáním i bez řezání

Pro zajištění kontinuálního přísunu píce od sběracího ústrojí do lisovací komory jsou lisy na válcové balíky KRONE Comprima vybaveny dopravním nebo řezacím rotorem. Je-li požadováno snadnější rozpojení balíků při distribuci píce a ještě větší zhutnění balíků, je lis osazen rotačním řezacím ústrojím XCut, které dokonale splní vaše požadavky. Řezací rotor plynule vtahuje píci do řezacího prostoru mezi 17 nebo 26 nožů při plném zařazení.

 Je-li požadována maximální kvalita řezu při maximální výkonnosti, musí tomu technika odpovídat. Řezací a dopravní rotor stroje Comprima má při průměru 530 mm obzvlášť velkou hltnost. Řezací rotor neslouží pouze k řezání a dopravě, ale také přebírá funkci primárního zhutnění. Tři řady prstů, které jsou na řezacím a dopravním rotoru navařeny ve tvaru V zajišťují kontinuální řezání a rovnoměrné rozložení posbírané píce po celé šířce komory.
KRONE XCut
  • Nucený řez
  • Centrální zapínání pro 0, 8, 9, 17 nebo 0, 13, 13 a 26 nožů
  • Jištění jednotlivých nožů
  • Montáž a demontáž nožů bez použití nástrojů
  • Hydraulické spouštění nožového dna dolů
Facebook
Copyright © 2020, AGRIMA Žatec s.r.o.
Webdesign: Václav Němec | Aktualizace obsahu: Jan Procházka | rss | mapa stránek