New Holland se v Brně představil jako zastánce čisté energie

Zhruba polovina pavilonu G1 na brněnském Techagru patřila strojům New Holland. Jejich výstava byla zaštítěna heslem „Clean Energy Leader“, odkazujícím na to, jak mají traktory a sklízecí mlátičky New Holland vyřešenou normu Tier4a – pomocí selektivní katalytické redukce výfukových plynů (SCR).

Každý návštěvník mohl na samostatném vystaveném motoru zjistit, jak tato k životnímu prostředí přívětivá technologie vlastně funguje.

Největším traktorem v expozici byl kolos řady T9 s motorem Cursor 13 a plnou evropskou homologací, kterému zdárně sekundovaly traktory řad T8 a T7. Samozřejmě nemohly chybět horké novinky letošního roku – inovovaná řada T6, která přináší progresivní technologii SCR i menším farmářům a zcela nové traktory řady T5, reprezentované modely T5.95 a T4 PowerStar. Tyto menší stroje se společně se smykem řízeným nakladačem se nacházely ve svém přirozeném prostředí – na improvizované farmě. Novinkou byl také teleskopický manipulátor New Holland LM5020.

Sklizňovou techniku reprezentovala sklízecí mlátička CR9090 na pásech SmartTrax – šlo o první vyrobenou a konečnému zákazníkovi prodanou mlátičku na pásech SmatrTrax. Vystavena byla také mlátička CX6090, která v praktickém provozu dokáže sklízet při spotřebě 10,1 litru na hektar. Jde o univerzální kombajn, což mimo jiné zdůrazňoval jeho adaptér.

New Holland si uvědomil, že zemědělství často potřebuje i stavební stroje, které tudíž byly logicky také součástí jeho letošní expozice.

zdroj: www.zentour.cz

Facebook
Copyright © 2021, AGRIMA Žatec s.r.o.
Webdesign: Václav Němec | Aktualizace obsahu: Jan Procházka | rss | mapa stránek