New Holland T5 DYNAMIC & AUTO COMMAND 110 – 130 hp

PROČ SI POŘÍDIT TRAKTORY STŘEDNÍ TŘÍDY T5 DYNAMIC & AUTO COMMAND

  1. Ošetřování píce a jiné na výkon nenáročné práce traktor může provádět v režimu PTO 540 Eko nebo 1000 Eko. Práce tedy bude zvládat hospodárně, i když se jedná o větší traktor než je nutně potřeba.
  2. S nakladačem pracovat bude radost. Jedná se o bezkonkurenčně nejlepší traktor pro práci s čelním nakladačem ze sortimentu New Holland. Nechte si vysvětlit, jak vám budou pomáhat funkce jako Custom steer, Break-to-clutch, Autoshift. Elektronický joistick je samozřejmě k dispozici také.
  3. Sečení a lisování píce je další silnou stránkou traktoru T5 Dynamic & Auto Command. Práci s dvojkombinací žacích mačkačů zvládne i v podhorském terénu.
  4. Pro ochranu a výživu rostlin můžete využít nejmodernější rozmetadla a postřikovače. Traktor si s nimi bude dokonale rozumět a využijete je tak na 100% včetně automatické navigace přes GPS a funkcí s tím spojených. K dispozici je ISO BUS III i hydraulické čerpadlo s load sensing.
  5. Práce ve stáji s krmným vozem traktor T5 Dynamic & Auto Command provede velmi dobře. Je k dispozici i se sníženou kabinou. Nebude ho ale trochu škoda?
  6. Tahové práce v kategorii traktorů střední třídy bude zvládat také bezkonkurenčně. 8 stupňů řazených pod zatížením u dvouspojkové převodovky DynamicCommand, k tomu automatický polní režim nebo plynulá převodovka AutoCommand. Co dodat, snad jen, že můžete využívat automatické řízení podle GPS, automatické otáčení na souvrati a pneu může mít také velké až 600/65 R38.
  7. V dopravě využijete plynulou převodovku na maximum. Jízdu zpříjemní nejen komplet odpružení, ale také systémy jako Start/Stop, motorová brzda, ochrana proti zkřížení soupravy či možnost zvolit si agresivitu převodovky. Mrzet vás bude snad jen to, že si jízdy moc neužijete, protože traktor může tahat návěs o hmotnosti až 22 tun.

V roce 2018 značka New Holland představila novou modelovou řadu traktorů T5 AutoCommand. Přestože začíná známým označením T5, jedná se o zcela nové traktory, které velikostně míří mezi traktory T5 s předovkou Electro Command a traktory řady T6. Na Agritechnice byla tato modelová řada představená také s moderní dvouspojkovou převodovkou Dynamic Command, která činí tento traktor dostupnější výrazně většímu počtu zákazníků.

Dlouhá léta jsme pracovali s heslem “Od 120 koní máte k dispozici to nejlepší”. Traktory řady T6 v nejvyšších výbavách nabízely opravdu tu nejlepší techniku, kterou jste mohli nalézt i na “vlajkových lodích” značky New Holland jako je T7 Heavy Duty. Nyní toto heslo musíme přehodnotit, protože to nejlepší máte k dispozici již od 100 koní jmenovitého výkonu (a 110 koní maximálního výkonu). A “sto koňové” traktory se nachází i na malých rodinných farmách. Kdo to se zemědělstvím myslí vážně a chce pracovat moderně, hospodárně a řekněme v systému trvale udržitelného zemědělství s péči a ohledem k obhospodařované půdě, má nyní k dispozici traktor adekvátní velikosti, který umí pracovat i s tou nejmodernější závěsnou technikou. Převodovka Dynamic Command navíc zásadně rozšiřuje cenovou dostupnost této modelové řady.

IDEÁLNÍ PRO PRÁCI S ČELNÍM NAKLADAČEM

T5. Dynamic Command™ je určený pro menší profesionální zemědělce s živočišnou a kombinovanou výrobou. Pokud často pracujete s čelním nakladačem, nemůžete sáhnout jinam, T5 Dynamic Command je jasná volba. Volba převodových poměrů v nejmodernější dvouspojkové převodovce probíhala s ohledem na intenzivní práci s PTO. Traktor je tak ideálně vyladěný pro sečení a lisování píce i aktivní přípravu půdy. Při zpracování půdy pak oceníte osm, ano osm stupňů, které převodovka DynamicCommand umožňuje řadit v každé skupině pod zatížením. Dostatek výkonu a živosti při práci traktoru dodává čtyřválcový motor NEF o objemu 4,5 litru s výkonem 110 až 140 koní maximálního výkonu bez navyšování, takže máte k dispozici 140 koní i pro tahové práce. Motor plní nejpřísnější emisní normu Stage V pomocí 13 patenty chráněnému systému Hi-eSCR 2 bez recirkulace spalin, takže filtr pevných částic ani regeneraci v traktoru nehledejte! Pokud si říkáte, jak je to možné, tak odpověď je vcelku jednoduchá. Umožňuje nám to skutečnost, že palivo ve válcích motoru hoří za vysokých teplot a saze jsou spálené již tam. Vysoké množství oxidů dusíku (Nox) pak redukuje velmi účinný systém SCR. Celý systém pro úpravu spalin je navíc schovaný pod kapotou a neruší ani výhled z kabiny ani nesnižuje ovladatelnost a světlou výšku stroje.

ZAJÍMAVÉ FUNKCE PŘEVODOVKY „CVT – LIKE“

Dvouspojková převodovka Dynamic Command™ 24×24 má rozčleněné převodové rychlosti do 3 skupin po 8. V rámci skupiny jsou všechny rychlosti řazené pod zatížením. Moderní konstrukce převodovky umožňuje také využívat řadu zajímavých funkcí, které jinak najdete pouze u plynulých převodovek. Jde například o funkci “Ground Speed Management II™”, kdy traktor přesně udržuje zvolenou pojezdovou rychlost nebo “DynamicStartStop™”kdy při zastavení nemusíte sešlápnout spojku – ideální při práci s nakladačem. Řazení řídí funkce “AutoShift™”, která vybere ten nejlepší převodový poměr a agresivitu reverzace si můžete nastavit ve třech stupních. K dispozici je také ECO verze, kdy rychlosti 40 km/h je dosahováno za snížených otáček motoru (na 1.600 ot/min) a šetříte tak palivo.

Pro obsluhu traktoru je připravená odpružená kabina Horizon™ se skvělou průhledovou střechou “Super High Visibility Roof” – opět skvělé pro práci s nakladačem. Kabina umožňuje montáž 16 LED pracovních světel. Ovládání traktoru probíhá prostřednictvím oblíbené loketní opěrky “Sidewinder™ II” s komplet novým joystickem, ve kterém je integrované také ovládání reverzace pojezdu.

T5_140_DynamicCommand_StageV-(3).jpg

PŘIPRAVEN NA PRÁCI

Traktor je předurčený pro práci na menších farmách. Odpovídají tomu kompaktní rozměry. Minimální výška činí pouze 2.695mm, rozvor pak pouze 2.490mm. Ale T5 Dynamic Command určitě nepodceňujte. K dispozici jsou odpružené nápravy Class 1,5 a 1,75 s nosností 3,500 kg resp. 3.700 kg a celková přípustná hmotnost vozidla činí krásných 8.800 kg. Pokud tedy pojede s návěsem o 2,5 násobku hmotnosti traktoru, oceníte účinnou motorovou brzdu a systém ITBS jenž moduluje účinek brzd návěsu a chrání soupravu proti zlomení soupravy. Pro práci s moderní závěsnou technikou má traktor k dispozici axiální pístové čerpadlo s průtokem 80 nebo 108 l/min. Tento průtok je k dispozici opravdu pouze pro vnější okruhy hydrauliky, protože pro řízení a funkce převodovky jsou v traktoru další dvě hydraulická čerpadla. Vnější okruhy lze ovládat mechanicky nebo elektronicky. Vývodový hřídel má k dispozici 3 rychlosti 540/540E/1000. Přepracovaná byla I konstrukce předních ramen a PTO, které lze nově ovládat přímo venku u traktoru.

AUTOMATIZACE A PRECIZNÍ ZEMĚDĚLSTVÍ I PRO MALÉ FARMY

A nyní k tomu nejlepšímu. T5 Dynamic Command™ může být vybavený monitorem IntelliView II, což přináší řadu výhod. Například traktor může být z výroby osazený systém automatického řízení podle GPS (RTK) “IntelliSteer™” stejně tak jako nejmodernější automatizací operací na souvrati HTS II” nebo systém “Isobus class 3” a telematikou.

Věříme, že si traktor najde své zákazníky a stane se důležitou součástí menších a moderních farem.

Facebook
Copyright © 2021, AGRIMA Žatec s.r.o.
Webdesign: Václav Němec | Aktualizace obsahu: Jan Procházka | rss | mapa stránek