Nová řada sklízecích mlátiček New Holland CR byla na veletrhu Agritechnica 2011 oceněna titulem ,,Stroj roku 2012“ v kategorii sklízecích mlátiček. Nejnovější generace sklízecích mlátiček CR pokračuje v čistě axiální krevní linii a nabízí zemědělcům na celém světě nejlepší kvalitu zrna a slámy ve své třídě díky jemnému působení systému s více průchody. Progresivní prvky, jako jsou systémy SmartTrax, IntelliCruise, IntelliSteer a Opti-Spread dále zvyšují produktivitu a zajišťují, že řada CR je opět nejpokročilejší a nejproduktivnější na světě.

V roce 2008 změřila redakce Guinessovy knihy rekordů, že předchůdce řady CR sklidil 551 tun za pouhých osm hodin. Nejnovější řada CR zvedá laťku ještě výše. Motor FPT Cursor 13 o výkonu 571 hp zajišťuje potřebný výkon a moderní sklízecí technologie včetně systému automatického navádění IntelliSteer znamená, že můžete sklízet celý den a noc bez zastávky.

Nepřekonatelnou kvalitu zrna a slámy zaručuje jemná, a přesto vysoce efektivní technologie Twin Rotor. Poškození zrna je záležitostí minulosti. Tyto stroje nabízejí nejlepší výsledek 0,1 % poškození zrna. Systém Opti-Clean zajišťuje nejčistší vzorky zrna. Navíc si můžete zvolit ze dvou typů rotorů podle svých individuálních potřeb při sklizni.

Technologie SCR splňující požadavky Tier 4A vám výrazně vylepší provozní náklady tím, že sníží spotřebu paliva až o 10 %. V kombinaci s dlouhými, 600 mth servisními intervaly a systémem SmartTrax, který omezuje utužení půdy, zůstane ve vaší kapse víc peněz.

Při vstupu do kabiny Harvest Suite se budete okamžitě cítit jako doma. Největší 3,12 m3, a nejtišší 74 dB(A) kabina na trhu se může pochlubit barevným dotykovým monitorem IntelliView IV pro intuitivní ovládání a snadné nastavování parametrů sklizně, což přispívá ke snižování únavy a zvyšování produktivity za dlouhých pracovních dnů při sklizni.

Tomáš Biňovský, AGROTEC a.s., 18.11.2011