Společnost AMAZONE rozšířila svou řadu rotačních bran KE 02 Rotamix o novou skládací variantu se záběrem 6 m. Brány s označením KE 6002-2 400 Rotamix jsou schváleny pro traktory s výkony do 400 HP a vyznačují se zejména vysokým výkonem a schopností vytvářet jemnou strukturu seťového lože.

VYSOKÝ PLOŠNÝ VÝKON

Rotační brány KE 6002-2-400 s pracovním záběrem 6 m byly vyvinuty především pro vysoké pracovní výkony. Rychlé složení na přepravní šířku 3 m zajišťuje jejich rychlou a bezpečnou přepravu mezi poli. Tyto brány jsou určeny k samostatnému použití, nelze je připojit k výsevní liště.

SYSTÉM ROTAMIX – KRÁTKÝ, KOMPAKTNÍ SE ČTYŘMI DRŽÁKY HŘEBŮ NA METR PRACOVNÍ ŠÍŘKY

Rotační brány KE 6002-2-400 se systémem Rotamix mají čtyři držáky hřebů na metr pracovní šířky, na které je rozváděna síla pohonu. Vlečné hřeby vytvářejí velmi dobrou strukturu půdy, a to i v těžkých půdních podmínkách. Jsou tedy maximálně vhodné pro přípravu seťového lůžka zejména po orbě.
Vysoký počet držáků hřebů umožňuje použití menšího průměru čelního ozubeného kola. Díky tomu může být konstrukce skříňového profilu vany velmi robustní, přesto velmi kompaktní a tudíž lehká.
Krátká konstrukce zajišťuje snížení pákového efektu na traktoru, a proto má menší potřebu zvedací síly než u jiných rotačních bran.
Osvědčený systém Quick+Safe poskytuje 290 mm hřebům integrované uvolnění kamenů a hřeby lze snadno vyměnit bez pomoci nářadí.

VYŠŠÍ TŘÍDA VÝKONU S PŘEVODOVKOU DIRECTDRIVE SYSTÉM

Systém Long-Life-Drive s převodovkou DirectDrive zajišťují dlouhou životnost a maximálně hladký chod stroje.
Dvojitý systém těsnění s kazetovým těsněním a labyrintovým těsněním chrání před prachem, vlhkostí a vnikáním nečistot.
Jádrem nové řady rotačních bran je převodovka DirectDrive, přes kterou je vyšší výkon přenášen přímo na čelní ozubená kola nosičů hřebů. U nového KE 6002-2-400 Rotamix nedochází k žádné deformaci, což zajišťuje vynikající přenos síly bez opotřebení.
Převodovka je umístěna na každém ze dvou bočních ramen. Rotační brány lze používat s otáčkami vývodového hřídele 1000 ot/min. Výměnné sady převodů umožňují přizpůsobení rychlosti nosiče hřebů různým půdním podmínkám.

NASTAVENÍ A MOŽNOSTI

Pro přesné a konzistentní nastavení pracovní hloubky se KE 6002-2-400 nastavují pomocí řady připravených otvorů. To umožňuje velmi široký rozsah mechanického nastavení pracovní hloubky stroje pomocí excentrického čepu s dokonalou přesností. Nastavení je přitom navrženo tak, aby bylo jednoduché a snadno srozumitelné pro obsluhu.
Srovnávací deska pro urovnání půdy je vedena válcem přesně ve správné výšce a díky integrované ochraně proti přetížení umožňuje její vychýlení směrem nahoru. Pro jemné doladění přesného nastavení je dodáván univerzální nastavovací nástroj, který lze univerzálně použít i pro řadu dalších kroků, jako je výškové nastavení bočnic nebo nastavení znamenáků.
Nivelační deska je zkrácena o 100 mm pro lepší průchod zeminou a pro lepší urovnání půdy. Tím se zlepšil průchod mezi bočními deskami a nivelační deskou.

RŮZNORODÉ SPEKTRUM VÁLCŮ

K dispozici je celá řada válců s různými průměry, mezi kterými lze vybírat, a stroj tak přizpůsobit konkrétním půdním podmínkám.
AMAZONE nabízí ozubený pěchovací válec pro celoplošné drcení a zpevňování. Dále klínový válec pro zhutnění přímo ve výsevní drážce. Volitelně také s profilem Matrix pro ještě lepší jízdu v lehčích typech půd. Řadu válců doplňuje lichoběžníkový válec, rovněž vhodný k pásovému utužování.

Amazone-KE-6002_1.jpg
KE 6002-2-400 se systémem Rotamix při použití po orbě

Amazone-KE-6002_2-(1).jpg
Držáky hřebů s vlečenými prsty KE 02-2 Rotamix vytvářejí velmi dobrou drobtovitou strukturu

Amazone-KE-6002_3.jpg

  1. Kompaktní vana s čelním ozubeným kolem v robustní konstrukci s čelními ozubenými koly s malým průměrem, štíhlý design, robustní průměr hřídele 45 mm, tloušťka stěny vany 6 mm a dvouplášťové dno vany
  2. Držáky hřebů a hřídel vykované z jednoho kusu oceli
  3. Systém + Safe – výměna nožů bez použití nářadí a integrované jištění
  4. 290 mm dlouhé vlečené hřeby

Amazone-KE-6002_4.jpg
Perfektní seťové lůžko po jednom přejezdu rotačními branami KE 6002-2-400 Rotamix

Amazone-KE-6002_5.jpg
Nový KE 6002-400 se systémem Rotamix má 24 nosičů hřebů a vyznačuje se velmi kompaktním designem

Amazone-KE-6002_6.jpg
Široká škála válců zajišťuje dobré utužení na všech typech půd